Menu
Послуги

Гуманітарне розмінування

«...Протимінна діяльність охоплює ті види діяльності, які спрямовані на скорочення масштабів соціального, економічного та екологічного впливу наземних мін та не підірваних боєприпасів (НПБ). 

Мета протимінної діяльності полягає в тому, щоб знизити мінну небезпеку до рівня, при якому люди можуть жити безпечно; при якому економічний, соціальний і фізіологічний розвиток може здійснюватися безперешкодно, не підлягаючи впливу обмежень, що викликаються впливом наземних мін.»

                                           Міжнародні стандарти протимінної діяльності

                                           (International Mine Action Standards - IMAS)

Державне підприємство «Укроборонсервіс» бере активну участь у міжнародних проектах Організації Об'єднаних Націй з протимінної діяльності і виступає активним учасником на ринку надання послуг у сфері очищення територій від мін і вибухонебезпечних предметів.

1. Персонал Центру

Центр забезпечений висококваліфікованими менеджерами і вирішує питання:

1. Оцінки та експертизи територій, забруднених мінами і вибухонебезпечними предметами;

2. Планування і акредитації заходів з гуманітарного розмінування;

3. Очищення територій, забруднених мінами і вибухонебезпечними предметами, всіма можливими засобами і методами, згідно Міжнародних стандартів «IMAS»;

4. Проведення процедур контролю якості виконаних робіт;

5. Підготовка та передача очищених територій та об'єктів замовникам;

6. Забезпечення експертної допомоги і безпосереднє знищення та утилізація боєприпасів і вибухових речовин;

7. Постачання і обслуговування спеціальної інженерної техніки;

8. Поставка вибухових речовин і засобів підривання.

2. Ліцензії

Менеджмент якості в сфері гуманітарного розмінування сертифікований на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001: 2008 сертифікат № 320712065 і міжнародним стандартам ISO 14001: 2004 сертифікат № 440712066 в системі DEKRA Certification Sp. zo.o.

Усі роботи з розмінування, контроль якості, система моніторингу та звітності проводиться в строгій відповідності до Міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS).

ДП «Укроборонсервіс» – офіційний постачальник послуг гуманітарного розмінування для Організації Об'єднаних Націй, реєстраційний № 113908, номер акредитації UNOPS/MAU/015/2008.

3. Потенціал

Людські ресурси

Підприємство спільно з Центром розмінування Міністерства оборони України проводить підготовку фахівців для виконання робіт з гуманітарного розмінування за такими спеціальностями:

- Демінер 1 і 2 рівня;

- Фахівець зі знищення 1, 2 і 3 рівня (EOD-1, EOD-2, EOD-3);

- Кінолог;

- Фахівець зі знищення саморобних вибухових пристроїв.

Теоретичні заняття

Польові заняття 

Обладнання

Броньована машина з протимінним захистом «Дозор-M» 

Розроблена і призначена для транспортування персоналу в умовах завдань розмінування. Протимінне посилення днища і броня корпусу забезпечує захист персоналу від вибухів протипіхотних мін, шрапнелі куль стрілецької зброї. Виробник – Україна.

ТТХ

Довжина - 5200 см., Ширина - 2400 см.

Вага - 7800 кг.

Двигун - 4,0 l., Дизель

Макс. швидкість. - 105 км / год

Місткість - 7 чоловік.

Броньована машина з протимінним захистом «КОЗАК» 

Розроблена і призначена для транспортування персоналу в умовах завдань розмінування. Протимінне посилення днища і броня корпусу забезпечує захист персоналу від вибухів мін з кількістю тротилового еквівалента до 3 кг, шрапнелі куль стрілецької зброї. Виробник - Україна.

ТТХ

Довжина - 5675 см., Ширина - 2200 см. Вага - 5500 кг.

Двигун - 3,0 l., Дизель.

Швидкість максимальна - 120 км / год

Місткість - 5 або 10 чоловік, залежно від комплектації.

Машина швидкого реагування

Машина швидкого реагування призначена для використання в операціях розмінування, а також у разі надзвичайних ситуацій і може використовуватися для надання першої медичної допомоги, під час доставки потерпілого до стаціонарного лікувального закладу.

Екіпаж машини складається з п'яти - семи чоловік: командир групи, фельдшер, водій, три - п'ять демінерів.

У машині наявні:

- Мінні детектори, детектори бомб, важкі і легкі комплекти персонального захисту, набір для переміщення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів. 

Оптична система позиціонування TRIMBLE 5600

TRIMBLE 5600 забезпечує визначення географічних та прямокутних координат на місцевості без безпосередньої фізичної присутності людини в точках, де проводиться вимір.

Детектори

Компанія використовує детектори відомих фірм виробників: Vallon, CEIA, Ebinger і Saab.

Детектор бомб Vallon EL 1303D2

Компактний магнітометр для визначення ВОП на великих глибинах.

• Зручний для використання;

• Не вимагає сенсорного регулювання;

• Має програмне забезпечення;

• Вага - 4 кг;

• Глибина визначення ВОП - до 5 м;

• Індикація візуальна і звукова.


Мінний детектор Vallon VMH2.1

• Призначений для пошуку мін, що знаходяться в грунті;

• Вага: 3.1 кг;

• Швидкість пошуку 0,2-1,5 м / сек;

• Працює при температурі від 0°C до +55°C;

• Глибина виявлення мін: до 1,25 м.


Мінний детектор CEIA Mil D1

Призначений для пошуку мін і нерозірваних предметів, що знаходяться в грунті.

Вага: 3.2 кг;

Швидкість пошуку 0,2-1,2 м / сек;

Температура використання від 0°C до +65°C;

Глибина виявлення: до 0,45 м. 

Набір спеціаліста підривника 

Набір демінера 

Набір демінера

 

Засоби для зміщення/знищення ВНП 

 

Прилад для переміщення ВОП 

 

4. Логістика та адміністративне управління

ДП "Укроборонсервіс" надає все необхідне обладнання і машини для виконання проектів розмінування, включаючи польові табори для персоналу, їжу, воду, паливо і зберігання всіх необхідних запасних частин і устаткування.

Принцип роботи ДП "Укроборонсервіс" – 100% самозабезпеченість з мінімальною підтримкою замовника. Всі групи здатні проводити операції незалежно один від одного, включаючи розміщення, харчування і т.п.

ДП "Укроборонсервіс" організовує і проводить самостійно доставку майна та обладнання з України в райони виконання завдань з розмінування.

Оплата праці персоналу складається відповідно до встановлених стандартів, податками, зборами та т.п. в країні проекту гуманітарного розмінування.

Питання віз, митні та інші контрольно-прикордонні процедури проводяться з мінімальною підтримкою з боку замовника.

Персонал з управління

Більшість управлінського персоналу колишні офіцери інженерних військ.

Усі вони пройшли додаткові курси з гуманітарного розмінування і мають рівень спеціалізації EOD 3 згідно Міжнародним стандартам IMAS.

Крім того, вони мають досвід робіт в комерційних проектах і гуманітарних операціях, що проводяться під егідою ООН в таких країнах як: Конго, Ангола, Ліван, Ірак, Іран, Лівія, Сомалі, Західна Сахара, Ефіопія та ін. 

 

Система зв’язку

Для забезпечення управління процесом виконання робіт з очищення місцевості від мін і ВНП Державне підприємство «Укроборонсервіс» використовує новітні засоби зв'язку і комунікації, які дозволяють оперативно реагувати на різні ситуації, приймати правильні рішення в процесі робіт.

Використання в комплексі радіо засобів КХ і УКХ діапазону, супутникового та інтернет зв'язку, мобільної та стаціонарної телефонних мереж забезпечує надійний зв'язок менеджера проекту з керівниками робіт на ділянках і керівництвом підприємства.

Медичне забезпечення

Медичне забезпечення проводиться згідно IMAS 10.40. Кожна група має як мінімум одного фельдшера, автомобіль і комплект устаткування для надання першої медичної допомоги.

Крім того, на початковій стадії проекту розробляється і затверджується з місцевою владою плани евакуації, як медичної так і в надзвичайних випадках.

Розміщення персоналу

Розміщення персоналу, як правило, організовується в польових таборах або орендованих приміщеннях. На сьогоднішній день, в проектах проведених ДП "Укроборонсервіс", персонал розміщений у підготовлених житлових контейнерах з умовами кондиціювання, водного забезпечення, і всіх санітарних норм.

Вибухові речовини для вибухових робіт

Державне підприємство «Укроборонсервіс» має можливість і здатне забезпечити проекти розмінування власними вибуховими речовинами і засобами підривання, включаючи їх доставку літаком до місця проведення завдань з розмінування.

5. Практичне виконання проектів з розмінування

Технічна розвідка

Технічна розвідка є важливим етапом у процесі розмінування та проводиться з метою отримання максимально детальної технічної та топографічної інформації про заміновані райони або ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами.

Головною метою технічної розвідки є визначення точних координат районів, що підлягають розмінуванню, глибинному розмінуванню, кліматичних умов і характеристик грунтів та рослинності, що дозволить більш ефективно і безпечно провести очищення території від мін і вибухонебезпечних предметів.

Ручне розмінування

Ручне розмінування включає процес використання детекторів для визначення місць знаходження мін або вибухонебезпечних предметів і використання спеціальних інструментів і пристроїв для знешкодження, вилучення та знищення.

Кожен фахівець веде обстеження смуги, на якій веде пошук вибухонебезпечних предметів. Після виявлення небезпечного предмета проводить ідентифікацію знайденого об'єкта і визначає метод знищення ВНП. Більшість виявлених ВНП знищується на місці. 

 

Розмінування з використанням мінно-розшукових собак. 

Для пошуку вибухонебезпечних предметів використовуються мінно-розшукові собаки. Мінно-розшукові собаки застосовуються для перевірки доріг, будівель, транспортних засобів.

Механічне розмінування/очищення

Механічні засоби розмінування застосовуються на території з великою рослинністю для збільшення темпів розмінування а також для визначення меж замінованих ділянок.

Керівні документи оперативних процедур

Керівні документи оперативних процедур розробляються перед кожним окремим виконанням завдань і модифікуються в ході виконання завдань. Основний критерій процедур - їх відповідність міжнародним і національним стандартам гуманітарного розмінування, а також вимогам замовника. ля перевірки доріг, будівель, транспортних засобів.


Управління контролем якості

Контроль якості досягається розробкою і впровадженням управлінських процесів, виробленням і підтримкою професійності фахівців, точною та об'єктивною оцінкою всього обсягу виконаних і майбутніх робіт, дотриманням умов безпеки, та використанням високоякісного обладнання.

За контроль якості відповідає Менеджер проекту, який через взаємодію з замовником, контролюючими організаціями та місцевою владою, зобов'язаний вести проект таким чином, щоб він відповідав усім вимогам і стандартам. Основним виконавцем завдань з контролю якості на місцях розмінування, як правило, є командир групи або технічний радник Менеджера проекту.

Методи контролю якості

• Через відбір, підготовку та перевірку персоналу, який буде задіяний в задачах розмінування.

• Безпосереднім контролем в місцях розмінування, як з боку керівників проекту, так і з боку інших організацій.

• Вибірковим методом визначення якості очищення територій, який проводиться сторонніми компаніями.

• Тісною взаємодією зі сторонніми компаніями, яких замовник визначив для процедур контролю якості.

• Внутрішній контроль, як правило, здійснює відповідальний командир групи, який самостійно обстежує не менше 10% очищених територій, веде систематичний облік, готує та надає весь комплект документів і матеріалів.

Взаємодія з місцевою владою

Взаємодія з місцевою владою і громадами є основним правилом успішного ведення проектів розмінування. Спеціаліст, який відповідає за таку взаємодію, координує і затверджує план робіт, інформує про хід робіт, проводить роз'яснювально-навчальну роботу серед місцевого населення.

Знищення виявлених ВНП

Для знищення виявлених вибухонебезпечних предметів допускаються підготовлені досвідчені фахівці.

Усі виявлені ВНП знищуються в день їх виявлення з дотриманням всіх норм і правил безпеки.

Розмінування складів і місць зберігання ВНП

При знищенні складів і місць зберігання ВНП фахівці ДП «Укроборонсервіс» неухильно дотримуються умов ідентифікації, зберігання, переміщення, і знищення ВНП. У таких районах, крім вищенаведених методів визначення і знищення, дотримуються також умови:

• Температурний режим зберігання ВНП;

• Швидка зміна природних умов;

• Фізичний вплив на ВНП;

• Вплив вологості;

• Недопущення до таких районів недостатньо підготовлених фахівців.

Державне підприємство «Укроборонсервіс» гарантує якісне надання послуг з очищення територій та об'єктів від мін і вибухонебезпечних предметів.

  • Центр навчання

    Центр навчання ДП «Укроборонсервіс» був створений у 2011 році відповідно до Закону України "Про професійно-технічну освіту" для навчання іноземних громадян при здійсненні поставок озброєнь і військової техніки і надання послуг за міжнародними контрактами, а також для задоволення потреб у професійно-технічній освіті власних працівників та працівників інших підприємств. 

  • Утилізація боєприпасів

    Роботи по організації виробництва утилізації та його оснащення були розпочаті в 2004 году. В 2008 центр ДП «Укроборонсервіс» вийшов на проектну потужність по утилізації боєприпасів.

  • Ремонт радіолокаційної техніки, засобів автоматизації управління і пускових пристроїв ППО

    В Україні на базі ДП «Укроборонсервіс» у 2001 році було створено виробничий підрозділ - Центр ОВТ. ДП «Укроборонсервіс» має ліцензію Міністерства промислової політики України № 399946 від 21.06.2011 року..